امروز
تصویر روز
دیدارهای مردمی-شهرستان کنگاوردیدارهای مردمی-شهرستان صحنهدیدارهای مردمی-شهرستان صحنهدیدارهای مردمی-شهرستان صحنه
پیوندها
گروه خبري : اخبار استان كرمانشاه
تاريخ انتشار : 1394/11/05 - 21:08 كد :60177
همایش خانواده و مهارت های زندگی در کنگاور برگزار شد
همایش مهارت های صحیح زندگی،نحوه فرزند پروری و کنترل خشم در خانواده روز پنجشنبه از سوی اداره شبکه بهداشت شهرستان کنگاور برگزار شد.

به گزارش دفتر ارتباطات وحید احمدی؛ این همایش یک روزه صبح امروز دوشنبه برای فرهنگیان ، پرسنل شبکه بهداشت و برخی مسئولین ادارات شهرستان برپا شد.

دکتر احمد جدیدیان کارشناس روانشناسی به عنوان سخنران مراسم،مباحث خود را در دو موضوع خودشناسی و کنترل خشم بیان داشت.

 

این استاد دانشگاه خود شناسی را منشا رفع بسیاری از نگرانی ها و ناهنجاری های روحی و اجتماعی دانست و گفت: اگر افراد شناخت درستی از خود داشته باشند و موجودیت خود را بپزیرند کاملا شادتر و با روحیه تر زندگی میکنند و اعتماد به نفس خوبی پیدا میکنند.

 

جدیدیان خود آگاهی را برداشت کلی از واقعیت های وجودی انسان دانست؛ که هرکسی باید در شناخت آن تلاش کند چرا که منشا بسیاری از رفتارهای غلط در ناشناخته بودن شخصیت و منیت افراد برای خودشان است.

 

وی از سیستم آموزشی کشور در دوران متوسطه گلایه داشت و گفت: متاسفانه در دوران متوسطه هیچ آموزشی برای شخصیت افراد وجود ندارد و همه کتاب ها به صورت اجباری و علمی هستند که این یک ضعف بزرگ است،در کشور های پیشرفته بیشتر آموزش ها معطوف به انسان سازی و افزایش سطح شعور و اخلاق میشود.

 

جدیدیان بیان کرد: زندگی با سختی ها و مشکلات همراه است اما قهرمان شدن در زندگی نیازمند دویدن است و برای دویدن باید هدف داشت.

این روانشناس و استاد دانشگاه ادامه داد: عزت نفس انسان ها به داشتن و نداشتن و خانه و ماشین آنچنانی نیست بلکه این عزت به نزدیکی بیشتر با خداوند و فهمیدن است.

 

وی تصریح کرد:خلاقیت در درست فهمیدن و درست زندگی کردن یک مساله مهم است که همه مردم باید در سبک زندگی خود رعایت کنند،اگر افراد خودشناسی قوی داشته باشند ناهنجاری های اجتماعی اعم از طلاق،درگیری،خیانت،تعدی به حقوق دیگران و از این موارد بسار کمتر خواهد شد.

عضويت در كانال تلگرام

نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
اخبار استان کرمانشاه
کليه حقوق اين سايت متعلق به حجت الاسلام و المسلمين وحيد احمدي مي باشد.